Planujesz urlop w Wielkopolsce? Możliwości wypoczynku ci nie zabraknie! Na zapalonych turystów czekają zabytki, malownicze tereny zielone, a także unikalne w Europie atrakcje. Okolice Poznania — tak różnorodne turystycznie — odpowiadają na potrzeby osób o różnych preferencjach. Poznaj ciekawe miejsca w okolicy Poznania!
Planujesz urlop w Wielkopolsce? Możliwości wypoczynku ci nie zabraknie! Na zapalonych turystów czekają zabytki, malownicze tereny zielone, a także unikalne w Europie atrakcje. Okolice Poznania — tak różnorodne turystycznie — odpowiadają na potrzeby osób o różnych preferencjach. Poznaj ciekawe miejsca w okolicy Poznania!
Wśród atrakcji koło Poznania nie można pominąć Rezerwatu Meteoryt Morasko. To jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie zachowały się ślady po deszczu meteorytów sprzed… 5 tys. lat. Na północnym stoku Góry Moraskiej zobaczysz siedem kraterów, z których najokazalszy ma aż 100 m szerokości i 13 m głębokości.
Rezerwat najlepiej zwiedzać wyznaczoną ścieżką dydaktyczną. Przebiega ona przez malowniczy las, blisko Góry Moraskiej. Przygotuj się na piękne widoki, a może nawet spotkania z dzikimi mieszkańcami tej wyjątkowej przestrzeni.
Co to na to, aby zwiedzić kajakiem przyrodnicze walory Poznania i okolic? Co warto zobaczyć z takiej perspektywy? Zdecydowanie teren wzdłuż rzeki Wełny. W trakcie spływu miniesz łąki, lasy oraz dwa rezerwaty przyrody: Promenada i Wełna. Koryto rzeki z zakolami i bystrzami sprawi, że poczujesz się jak na górskiej rzece. Sama Wełna jest jednak spokojna, więc z powodzeniem pokonają ją również niedoświadczeni kajakarze i dzieci.
Najdłuższa trasa o długości 18 km wiedzie między Rogoźnem a Jaraczem. Możesz też zdecydować się na krótszą wyprawę od Jaracza Młyna do Obornik (14 km) czy między Skokami a Rogoźnem (15 km).
A gdyby tak cofnąć się w czasie i przestrzeni na wielkopolską wieś z XIX w.? Magia nie jest ci potrzebna — wystarczy, że odwiedzisz Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Na teren o wielkości 21 ha przeniesiono aż 60 obiektów z epoki. Zwiedzisz tam m.in.: wyposażone zagrody, chaty, karczmę dom garncarza, kuźnię, wiatraki, kościół i kaplicę oraz zabudowę dworsko-folwarczną. To doskonałe miejsce na sielski spacer, na którym oderwiesz się od rzeczywistości.
A jeśli nabierzesz ochoty na zabawę, nie zabraknie ci tutaj ducha rywalizacji. W osadzie olęderskiej odbywa się gra terenowa polegająca na odgadywaniu questowych zagadek. Dla wytrwałych czeka na zakończenie tradycyjna skrzynia skarbów z pieczęcią.
Ciekawe miejsca w okolicy Poznania to nierzadko prawdziwe turystyczne perełki. Przykładem jest jedyna w Europie (a może i na świecie) czynna lokomotywownia w Wolsztynie. Niemal codziennie parowozy wyruszają stamtąd, aby przewieźć pasażerów między Wolsztynem a Poznaniem, Lesznem lub Zbąszynkiem.
W wolsztyńskiej parowozowni zobaczysz warsztaty i maszyny przeznaczone do utrzymania i naprawy parowozów. Przede wszystkim jednak będzie tam na ciebie czekał pracujący, buchający parą parowóz. By go zobaczyć przybądź do lokomotywowni, gdy pociąg wjeżdża na stację w Wolsztynie. Po kilku minutach oczekiwania staniesz się świadkiem tradycyjnego obrządzania pojazdu.
Co poza tym, wybierając się w okolice Poznania, warto zobaczyć? Miłośników architektury może zachwycić wytworny, XIX-wieczny Zamek w Kórniku. Do zwiedzania są tu m.in.: Salon, Sala Jadalna, Pokój Fundatorów czy Zakątek Myśliwski. Wszystkie wnętrza oddają realia epoki, a co niektóre kryją też w sobie niezwykłe skarby. Przykładem jest chociażby pełna zbroja husarska ze skrzydłem – jedna z zaledwie dwóch zachowanych w Polsce.
Po zwiedzaniu zamku warto zajrzeć również do arboretum. Szczególnie okazale prezentuje się ono wiosną, kiedy porastają je magnolie i różaneczniki. Pozostałe pory roku też jednak nie ujmują mu wdzięku. A jeśli nabierzesz ochoty na więcej – zachęcamy do spaceru promenadą nad Jeziorem Kórnickim.
Basen Termy Tarnowskie to jedna z atrakcji blisko Poznania, dzięki której połączysz przyjemne z pożytecznym. W tym aquaparku wodę czerpie się ze źródeł geotermalnych z głębokości 1,2 km. Przebywanie w niej pozytywnie wpływa na samopoczucie i poprawia wydolność fizyczną.
Basen znajduje się w Tarnowie Podgórnym — miasteczku, które ze względu na dogodne położenie przy drogach S11 i 92 stanowi dobry punkt wypadowy do wielu atrakcji niedaleko Poznania i samej stolicy Wielkopolski. Wybierając na nocleg Hotel Tarnowo Podgórne, możesz liczyć na profesjonalną, dyskretną obsługę, która odpowie na twoje potrzeby.
Do dyspozycji gości są komfortowe, dobrze wyposażone pokoje lub apartamenty, bezpłatny parking z aż 200 miejscami oraz hotelowe udogodnienia. Pyszne dania kuchni europejskiej dodadzą ci energii do zwiedzania. Z kolei sauna, bilard i tenis stołowy skutecznie urozmaicą czas wolny w hotelu. Podczas wypoczynku w Wielkopolsce o nudzie nie będzie mowy
Tarnowo Podgórne to niewielka wieś niedaleko Poznania — idealna na weekendową ucieczkę od miejskiego zgiełku. Tu się wyciszysz, aktywnie spędzisz czas i poznasz mało znane zabytki Tarnowa Podgórnego. Atrakcje zadowolą turystów w każdym wieku i o różnych preferencjach. Oto co warto zaplanować na weekend
Nowoczesny aquapark Tarnowskie Termy jest jednym z największych skarbów Tarnowa Podgórnego. Atrakcje dla dzieci obejmują tu zjeżdżalnie i brodzik w kształcie statku. Dorośli mogą zaś pływać na torach profesjonalnego basenu sportowego i korzystać z saunarium. Powodem, dla którego szczególnie warto tutaj przyjechać, jest jednak wyjątkowa kąpiel w basenie termalno-solankowym.
Wypełniony wodą geotermalną basen Termy Tarnowskie poprawia samopoczucie i wspiera w leczeniu różnego rodzaju chorób krążeniowych, oddechowych, kobiecych, skóry, dziecięcych. Woda pochodzi z odwiertu o głębokości 1200 m, a jej temperatura wynosi 45,7°C. Dzięki temu wypoczynkiem w solance termalnej można cieszyć się przez cały rok — nawet zimą na zewnątrz budynku. W Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym wykupisz karnet na basen w pakiecie z noclegiem i obiadokolacją. Zanurz się w relaksie na cały weekend!
Korzyści płynących z obecności wód termalnych doświadczysz również w Tarnowskich Tężniach. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie aquaparku oraz kortu tenisowego. Tworzy wraz z nimi Termalny Park Zdrowia.
Chcąc skorzystać z dobroczynnych właściwości solanki, możesz udać się do zamkniętego inhalatorium lub spacerować tężnią solankową zbudowaną wokół niego. Na terenie parku znajduje się również łąka kwietna i staw, co czyni go przyjemnym miejscem na długie, leniwe spacery.
Skoro o parkach mowa, zdecydowanie warto odwiedzić również Park Społeczny — przyjazne miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Ten duży teren zielony jest położony na granicy trzech miejscowości: Lusówko, Jankowice i Tarnowo Podgórne. Dużo przyjemności daje tu błogi odpoczynek i spacer alejkami wśród drzew. Jest ich aż 70 tys. i wszystkie zostały zasadzone przez… okolicznych mieszkańców. Czy to nie wystarczający powód, aby tu zajrzeć?
W Tarnowie Podgórnym zwolennicy aktywnego wypoczynku zdecydowanie nie mogą narzekać na nudę. W Ośrodku Sportu i Rekreacji jest dostępna sala fitness. W sezonie zimowym działa Lodowisko Misiałek. W okolicy są też dostępne długie trasy rowerowe. Na amatorów dwóch kółek czeka ponad 48-kilometrowy Pierścień dookoła gminy. Z Tarnowa Podgórnego wyrusza też Szlak przemysłowy o długości niespełna 20 km, a także Szlak wodny o podobnym dystansie.
Jeśli lubisz się ruszać podczas urlopu, wybierz hotel oferujący dodatkowe aktywności. Dla przykładu w Hotelu 500 pograsz w bilard, piłkarzyki, tenisa stołowego albo badmintona.
A może interesują cię zabytkowe, mniej znane atrakcje? Tarnowo Podgórne słynie z jednego z najstarszych obiektów sakralnych w okolicy.
Kościół Wszystkich Świętych to jednonawowa świątynia wybudowana w stylu gotyckim. Z zewnątrz uwagę przykuwa niewykończona wieża. Wewnątrz wrażenie robią gwiaździste sklepienie z białą różą oraz klasycystyczny ołtarz z figurą Chrystusa. Nie pomiń tego miejsca podczas spaceru po Tarnowie Podgórnym.
Jeśli interesują Cię inne ciekawe do zwiedzania atrakcje, okolice Poznania oferują ich wiele. Bazując w Tarnowie Podgórnym, możesz się udać spacerem do oddalonego o 4 km Lusowa. Znajduje się tu interesujące Muzeum Powstańców Wielkopolskich. W salach muzealnych zobaczysz oryginalne dokumenty, mapy, zdjęcia, sztandary, mundury, militaria, modele i inne pamiątki związane Powstaniem Wielkopolskim. W tej samej miejscowości warto odwiedzić także Grobowiec Gen. Dowbora Muśnickiego, którego imię patronuje muzeum.
Po zwiedzaniu wypoczniesz na plaży nad Jeziorem Lusowskim — to jedna z najlepiej przygotowanych plaż w całej Wielkopolsce. Na miejscu czekają: boiska, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw. Swój początek ma tutaj trasa rowerowa dookoła zbiornika wodnego.
By cieszyć się wypoczynkiem i wykorzystać go na 100%, zarezerwuj dla siebie komfortowe miejsce na nocleg. W Hotelu 500 Tarnowo Podgórne do wyboru masz pokoje lub apartamenty z pełnym wyposażeniem (telewizorem, telefonem, łazienką). Duży ogród z oczkiem da ci jeszcze więcej możliwości błogiego relaksu. A doświadczony szef kuchni zadba o twoje podniebienie. Na miejscu działa restauracja, w której rozsmakujesz się w daniach kuchni europejskiej.
Obiekt znajduje się z dala od miejskiego zgiełku. Jednocześnie oferuje szybki i wygodny dojazd z Poznania oraz różnych zakątków Polski. W pobliżu biegnie droga krajowa 92 oraz droga szybkiego ruchu S11. Przyjedź — spokój, komfort i ciekawe atrakcje czekają
Chrzciny są ważnym wydarzeniem dla rodziców dziecka i ich najbliższych. Nic więc dziwnego, że obchodzi się je uroczyście. Czeka Cię organizacja chrztu krok po kroku? Wybór chrzestnych czy ustalenie terminu i miejsca przyjęcia to tylko niektóre z obowiązków. Podpowiadamy, jak zorganizować chrzciny. Bez stresu i z gwarancją zadowolenia u gości.
Zgodnie z wiarą katolicką chrzest stanowi włączenie nowo narodzonego dziecka do wspólnoty kościelnej. W jego trakcie symbolicznie zmywa się grzech pierworodny i otwiera szansę na zbawienie.
W Kościele Katolickim zaleca się, aby dziecko chrzcić w niedzielę, najlepiej między 1. a 12. miesiącem jego życia. Organizowanie chrzcin dziecka starszego, również w dzień powszedni, też jest jednak możliwe.
W parafiach zwykle nie ma problemu z dostępnością terminu. Zwłaszcza jeśli zgłosisz się do kancelarii parafialnej odpowiednio wcześnie, to znaczy 1-2 miesiące przed planowaną ceremonią. Wtedy bez trudu powinieneś zgrać datę uroczystości z dostępnością sali.
Salę wybierz w dobrze skomunikowanym miejscu, aby każdy gość mógł do niej łatwo dotrzeć. Upewnij się też, że jej wielkość będzie odpowiednia do liczby uczestników.
Na przykład w Hotelu 500 Tarnowo Podgórne urządzisz ze wsparciem profesjonalnego zespołu zarówno kameralne spotkanie, jak i huczne przyjęcie. Jest tam elegancka, mieszcząca około 100 osób restauracja na chrzciny. Poznań znajduje się w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów. Zaproszeni ze stolicy Wielkopolski i okolic nie będą więc mieli problemu z dojazdem.
Gotowa lista gości znacznie ułatwia planowanie tego, jak urządzić chrzciny. To, kto się na niej znajdzie, zależy w dużej mierze od preferencji rodziców i dostępnego budżetu. Możesz zdecydować się tylko na obecność najbliższych lub potraktować chrzest jako okazję do spotkania w większym gronie rodzinnym.
Gościom najlepiej jest rozesłać eleganckie zaproszenia. Kupisz je w sklepie papierniczym, księgarni czy internecie. Pamiętaj, aby uwzględnić na nich:
Osobne zaproszenie należy się chrzestnym. Ich wybór to nierzadko spory dylemat dla rodziców dziecka. Warto pamiętać, że zgodnie z zasadami kościelnymi chrzestny ma nie tylko przedstawić dziecko do chrztu, ale też pomagać w późniejszym wychowaniu religijnym. Taka osoba nie może mieć mniej niż 16 lat. Musi być praktykującym katolikiem i posiadać zaświadczenie o chrzcie, komunii i bierzmowaniu.
Zaleca się, aby matka i ojciec chrzestni utrzymywali bliskie relacje z rodzicami dziecka. Dzięki temu będą mogli aktywnie uczestniczyć w jego życiu. Funkcję chrzestnych może pełnić np. rodzeństwo, kuzynostwo, ciocia, wujek czy przyjaciele.
Przy organizacji chrztu krok po kroku nie można zapomnieć o strojach. Jeśli chodzi o dziecko — wybór ubioru zależy od jego wieku. Maluszkom, które nie siedzą, ubiera się body i sweterek oraz otula je w becik. Natomiast siedzącym dziewczynkom zakłada się sukienki, a chłopcom – dziecięcy garnitur.
Tata czy ojciec chrzestny powinni ubrać się w garnitur w stonowanym odcieniu, np. granatowym czy popielatym. Elegancki zestaw ze spodniami i marynarką to także dobry wybór dla mamy dziecka lub matki chrzestnej. Jeżeli jednak wolisz sukienki — postaw na model o klasycznym kroju za kolano w pastelowym odcieniu.
Jak widzisz, organizacja chrzcin krok po kroku niesie za sobą różne wydatki. Ich wysokość w dużej mierze zależy od liczby gości i miejsca przyjęcia.
Na koszty tego, co przygotować na chrzciny, składają się m.in.:
Jeśli zdecydujesz się na wynajem sali, zostaje ci jeszcze wybór menu oraz ustalenie wystroju. Hotel Tarnowo Podgórne oferuje dwie propozycje menu, które można dowolnie modyfikować z możliwością dostosowania ich do własnych preferencji. Przyjęcia odbywają się na eleganckiej sali o klasycznej aranżacji, udekorowanej świeżymi kwiatami i innymi ozdobami.
Ceny zaczynają się od 105 zł za osobę. Nie musisz przy tym inwestować w dekoracje — do budżetu doliczasz jedynie owoce, tort i ciasta. Oszczędzasz pieniądze i stres związany z przygotowaniami. Dodatkowo dostępny jest kącik zabaw dla dzieci, który zapewni maluchom rozrywkę i bezpieczne miejsce do zabawy. Zaufaj doświadczeniu specjalistów — zorganizuj chrzciny, które zapiszą się miło w rodzinnych wspomnieniach
Chcesz efektywnie zintegrować swój zespół? Zamiast organizować tradycyjną imprezę, zrealizuj oryginalny pomysł na integrację firmową! Zaskoczysz tym pracowników, odpowiesz na ich zróżnicowane potrzeby i podniesiesz swój prestiż w ich oczach. Oto oryginalne pomysły na integrację firmową.
Tradycyjne imprezy firmowe (np. wyjście do restauracji czy na kręgle) wymagają niewiele wysiłku ze strony organizatora. Budzą też jednak mniej ekscytacji i zaangażowania w zespole.
Co innego nietuzinkowy pomysł na integrację firmową. Planując ciekawą aktywność, masz szansę odpowiedzieć na potrzeby pracowników i dostosować program spotkania do ich zainteresowań. Takie wydarzenie przyniesie uczestnikom więcej frajdy, niezapomnianych wrażeń i satysfakcji. Tobie natomiast zaskarbi sympatię podwładnych.
Interesującym pomysłem na integrację zespołu są aktywności w outdoorze, które angażują wszystkich pracowników do realizacji wspólnych zadań i celów. Mogą mieć charakter sportowy. To np. gra w siatkówkę, off-road czy turniej piłki nożnej.
Dużą popularnością cieszą się też gry terenowe. W tej formie zorganizujesz ekscytujące podchody w lesie albo grę miejską w Poznaniu, Łodzi czy Warszawie. Warto także rozważyć geocaching. Popularna zabawa polega na poszukiwaniu skrytek za pomocą nadajnika GPS. Tego typu aktywności uczą współpracy, dobrej organizacji i planowania.
Innym sposobem na zintegrowanie pracowników są warsztaty kreatywne, np. kulinarne, improwizacyjne czy baristyczne połączone z degustacją. W ich koncepcję wpisuje się też zyskujący na popularności art. building. Pracownicy malują w grupach jeden dużych rozmiarów obraz. Przy czym każdy zespół odpowiada za jego mniejszy fragment. Pobudza to wyobraźnię, rozwija kreatywność, a także wzmacnia umiejętność pracy w grupie.
Poza tym pracowników zbliży do siebie wolontariat pracowniczy jako forma integracji firmowej. Pomysły na jego realizację mogą być różne. Popularnością cieszą się m.in.: sadzenie drzew, realizacja projektów na rzecz lokalnej społeczności czy przygotowanie podarunków dla dzieci z domu dziecka. Wspólne działanie dla szczytnego celu sprzyja zacieśnieniu więzi i lepszemu poznaniu się.
A może zdecydujesz się na wyjazd rozwojowy? Podczas takiego eventu pracownicy w malowniczym otoczeniu rozwijają umiejętności przydatne na co dzień w pracy.
Pomysły na integrację firmową mogą dotyczyć np.
Pomysł na spotkanie firmowe dobrze jest zaplanować pod kątem aktualnych potrzeb zespołu. Jeśli zależy Ci na pobudzeniu kreatywności pracowników — rozważ warsztaty artystyczne albo inicjatywę charytatywną. A może pilniejsza jest poprawa komunikacji? Takie pomysły na integracje zespołu jak team building czy wyjazd rozwojowy pomogą to osiągnąć.
Ustalenie celu pozwala wybrać najlepszą lokalizację integracji. Warto wziąć pod uwagę hotel biznesowy zajmujący się organizacją tego typu imprez. Do dyspozycji są wtedy w jednym miejscu sale szkoleniowe, miejsca noclegowe, a także przestrzeń do aktywności w terenie. Można też liczyć na profesjonalną pomoc ze strony obiektu.
Wsparcie kreatywnych specjalistów oferuje Hotel Tarnowo Podgórne. Doświadczony zespół pomaga zaplanować program atrakcji dostosowany do potrzeb firmy. Możliwości jest wiele, więc o nudzie nie ma mowy.
11 sal szkoleniowych zapewnia komfort oraz niezbędne wyposażenie do przeprowadzenia warsztatów kreatywnych i rozwojowych. Bliskość Poznania umożliwia zorganizowanie gry miejskiej. Duży, zielony ogród jest natomiast odpowiednim miejscem na team building i inne imprezy integracyjne. Wielkopolska to atrakcyjny teren na wyjazdy, ale warto rozważyć też okolice Łodzi.
Integracja firmowa to nie tylko szansa na miłe spędzenie czasu poza pracą. Ciekawie zaplanowany pomysł na spotkanie firmowe pozytywnie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Pracownicy lepiej się ze sobą komunikują. Wykazują wobec siebie więcej zrozumienia i zaufania. Są bardziej produktywni, zaangażowani i zmotywowani. Mogą też chętniej wychodzić z własnymi inicjatywami. To wszystko przekłada się na lepsze wyniki pracy oraz zyski finansowe.
Z tego powodu warto integrację firmową potraktować jak inwestycję w przyszłość firmy i dobrze ją zaplanować. Oryginalne pomysły na integrację to pierwszy krok do sukcesu!
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.